Sąd Okręgowy w Radomiu

Informacje dla Interesantów

Sąd jest instytucją państwową sprawującą wymiar sprawiedliwości w Rzeczypospolitej Polskiej. Sąd rozstrzyga sprawy z zakresu prawa karnego, cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ DO SĄDU?

Kwestią, o której nie wolno zapomnieć jest z pewnością dokument tożsamości ze zdjęciem, a także wezwania, które otrzymałeś jako strona postępowania lub świadek. Bardzo przydatnym może okazać się także długopis i kartka, pozwalająca zanotować ważne informacje, które nie zawsze uda się zapamiętać, a których utrata może okazać się uciążliwa w skutkach.

JAK ZACHOWAĆ SIĘ W SĄDZIE?

Pamiętaj, by zawsze zachować się stosownie do miejsca, w którym się znajdujesz.Reprezentując swoją osobą postawę człowieka kulturalnego, mającego dokładnie sprecyzowany cel wizyty w Sądzie, zyskasz więcej.
Udzielenie pomocy interesantowi leży w kompetencjach Biura Obsługi Interesantów stworzonego specjalnie w tym celu.

INFRASTRUKTURA

Parkingi samochodowe przy budynku Sądu Okręgowego w Radomiu przy ul. Piłsudskiego 10 są objęte strefą płatnego postoju. Więcej informacji znajduje sie na stronie http://www.mzdik.pl . W siedzibie przy wejściu głównym na parterze znajduje się punkt ksero, można również wnieść opłatę skarbową. Na parkingach przy siedzibie Sądu Okręgowego w Radomiu ul. Warszawska 1 nie obowiazuje strefa płatnego postoju.

MONITORING WIZYJNY

W związku z wprowadzeniem na terenie siedzib Sądu Okręgowego w Radomiu przy ul. Piłsudskiego 10 i ul. Warszawskiej 1 technicznych środków bezpieczeństwa w postaci rejestracji obrazu przy użyciu systemu telewizji przemysłowej (CCTV) i przetwarzaniem przez ten system danych osobowych w postaci wizerunku i zachowania osób obserwowanych (MONITORING WIZYJNY) prosimy o zapoznanie się z informacjami o zasadach przetwarzania danych osobowych w tym systemie.

Metadane

Data publikacji : 25.05.2020
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Okręgowy w Radomiu
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Redaktor BIP
Osoba udostępniająca informację:
Redaktor BIP

Opcje strony

do góry