Sąd Okręgowy w Radomiu

Komunikaty

Upamiętnienie sądowników radomskich aresztowanych w styczniu 1945r. przez NKWD i wywiezionych do obozów na Syberii

W maju 1990r. w gmachu Sądu Okręgowego w Radomiu przy ul. Piłsudskiego 10 odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona sądownikom radomskim aresztowanym w styczniu 1945r. przez NKWD, a następnie wywiezionym do obozów na Syberii.

W dniu 22 maja 2026r.  Prezes Sądu Okręgowego w Radomiu Michał Gałek,  Wiceprezes Sądu Okręgowego w Radomiu Renata Król oraz Prezes Radomskiego Oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia sędzia Marcin Kobylski  i sędzia Joanna Kaczmarek – Kęsik złożyli kwiaty pod  tablicą upamiętniającą te wydarzenia dla uczczenia pamięci  ofiar represji z 1945 r.

Metadane

Data publikacji : 22.05.2026
Data modyfikacji : 22.05.2026
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Okręgowy w Radomiu
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Rzecznik Prasowy - Renata Król /Oddział Administracyjny
Osoba udostępniająca informację:
Joanna Gwiazda
Osoba modyfikująca informację:
Joanna Gwiazda

Opcje strony

do góry