Upamiętnienie sądowników radomskich aresztowanych w styczniu 1945r. przez NKWD i wywiezionych do obozów na Syberii
W maju 1990r. w gmachu Sądu Okręgowego w Radomiu przy ul. Piłsudskiego 10 odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona sądownikom radomskim aresztowanym w styczniu 1945r. przez NKWD, a następnie wywiezionym do obozów na Syberii.
W dniu 22 maja 2026r. Prezes Sądu Okręgowego w Radomiu Michał Gałek, Wiceprezes Sądu Okręgowego w Radomiu Renata Król oraz Prezes Radomskiego Oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia sędzia Marcin Kobylski i sędzia Joanna Kaczmarek – Kęsik złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą te wydarzenia dla uczczenia pamięci ofiar represji z 1945 r.
